26. kolo, So 25.02 13:00

TJ Bižuterie Jablonec ..3

25. kolo, So 25.02 10:00

9 ročník - 2005

Rekordní účast na IX. ročníku tohoto již tradičního volejbalového turnaje znamenala opět zvýšení kvality družstev a posunutí nároků na družstva, která se ucházejí o zápis na věčně putovním poháru. Jelikož máme omezenu kapacitu naší sportovní haly, můžeme do turnaje "pustit" pouze 24 družstev. Letos se o účast ucházelo 26 družstev a tak jsme byli nuceni 2 družstva odmítnout. Tito hráči se však "infiltrovali" do jiných družstev a tak si také zahráli.

24 družstev jsme rozlosovali do čtyřech základních divizí po šesti družstvech. (Již tradičně byly tyto divize pojmenována po bývalých varnsdorfských volejbalistech.) V těchto divizích družstva bojovala na dva hrané sety pouze do patnácti bodů s rozdílem 2 bodů avšak maximálně do 17. Vítěz každé divize postoupil do boje o 1-4 místo, druzí potom bojovali o 5-8 místo a třetí týmy bojovaly o 9-12 místo.
 Již v základních divizích se postupně ukazovala volejbalová převaha družstva Brandýs neboť ztratily jeden set pouze s Bíčaři ( družstvo volejbalistů z České Lípy ). To jim však stačilo na první místo v Nedvědově divizi neboť Ježci, kteří skončili na druhé příčce této divize, remizovali s Ortézy a podlehli Brandýsu. Bíčaři, kteří odehráli skvělí zápas s Brandýsem, však podlehli Ježkům a navíc ztratili set s Notor teamem a tak se jim nakonec nepodařili postoupit ani do bojů o závěrečné umístění a to pouze na celkové skóre, neboť měli pouze o tři míče horší poměr.
 Ve Vinklárkově divizi si vedli suveréně Unterwassermani, kteří neprohráli ani v jednom setu. druzí v této divizi skončil Aqua team. Spolu s těmito družstvy postoupily do závěrečných bojů ještě Topinky.
 V Dudkově divizi bojovala o postup dvě družstva. Stráž a Big-boys. Stráž měla nakonec lepší celkové skóre a tak postoupila do boje o 1-4 místo, Big-boys bojovali o celkové 5-8 místo. Spolu s těmito družstvy postoupila ještě do bojů o 9-12 místo Rychlá rota.
 V Labuňkově divizi si suveréně vedlo družstvo Parisvolley, i když musíme přiznat, že tomuto družstvu přál los, neboť zde nebyla až tak moc vyrovnaná družstva. Proto Parisvolley postoupil suveréně do finálové skupiny a do boje o 5-8 místo postoupila Finlandia a do boje o 9-12 místo Máničky. Celkové výsledky nakonec skončily takto:
 12. místo obsadilo družstvo Rychlá rota s horším skóre o 4 body za jedenáctými Máničkami. Tato družstva. 10. příčku obsadil Notor team za 9. Topinky. Ti měli lepší skóre pouze o 2 body než Notor team neboť ve vzájemném duelu se rozešli s remízou.
 V divizi o 5-8. místo nedokázala Finladia ani jednou zabodovat a tak skončila na celkovém osmém místě za Ježky. Ti remizovali v boji o celkové 6 místo s Big-boys avšak celkové skóre nakonec hrálo do karet družstvu Big-boys, kteří se tak umístili na šesté příčce. ( lepší skóre pouze o 5 bodů). Suveréně si v této divizi vedlo družstvo Aqua teamu, které zde nepodlehlo a tak se umístilo celkově na 5. místě.
 Velký boj a hezký volejbal byl vidět v boji o celkové vítězství. O umístění na druhém až čtvrtém místě rozhodovalo pouze skóre, neboť všechna tato družstva měla skóre setů 2:4. Nejhorší skóre bodů mělo nakonec družstvo Stráž. O pět bodů lepší bylo družstvo Unterwassermani a o jedenáct bodů než Unterwassermani mělo družstvo Parisvolley. Celkovým vítězem se tak stalo družstvo BRANDÝS, které již neztratilo ani jeden set.
 Všechna tato finálová družstva si tak zajistila nasazení do dalšího již X.ročníku.
 Na snímku vlevo si zástupci vítězného družstva "BRANDÝS" si odnášejí zaslouženou výhru.

1. TJ Lokomotiva Liberec.. 32 89:25 83
2. TJ Sokol Mnichovo.. 32 84:42 71
3. TJ Jablonex Jablonec.. 32 73:52 59
4. TJ Sokol ŽBS Železný.. 32 68:58 55
5. TJ Turnov "A" 32 70:57 55
6. TJ Jiskra Nový Bor "A" 32 50:75 34
7. TJ Sokol Tesla Stráž.. 32 49:76 34
8. TJ Bižuterie Jablonec.. 32 54:80 33