26. kolo, So 25.02 13:00

TJ Bižuterie Jablonec ..3

25. kolo, So 25.02 10:00

12 ročník - 2008

Tohoto ročníku se zúčastnilo 17 družstev a to opět z Libereckého, Ústeckého, Středočeského kraje a i z Prahy, která byla rozlosována do čtyřech divizí. ( 1x5, 3x4 ), kde se utkala každý s každým na dva hrané sety hrané vždy maximálně do 20 dosažených bodů. V letošním ročníku jsme vyzkoušeli malinko pozměnit hrací systém turnaje, kdy místo prvního družstav postupujícího z každé divize postupovaly družstva dvě a družstva na třetím místě základní divize se utkala o 9 - 12.místo a družstva na čtvrté pozici se utkala o 13 - 16.místo. Postup dvou družstev z každé divize tak přispěl k vyžší úrovni finálové skupiny, kde bylo k vidění spousta zajímavých utkáních, které nejsou k vidění ani při soutěži KP. I tř.

Z Vinklárkovy divize postoupilo se skórem setů družstvo Aqua team a s ním se stejným skóre družstvo Toušeň. Z Nedvědovy divize Postoupili Ježci bez ztráty setu a s nimi Kamasútra. Dudkovu divizy vyhrálo družstvo Parisvolley před Stráží. Z Labuňkovy divize postoupili Unterwassermani a Besico.

A jaké bylo závěrrečné pořadí? 17. místo obsadili Koblychi. 16.místo v závěrečném účtování obsadilo družstvo Vichr z Hor ( Jablonec n.N ). 15. místo si vítězstvím na Vichrem... pojistila Rychlá rota. 14. příčku se skórem setů 4:2 v divizi o 13-16.místo obsadily Mlčechvosty. Máničky nepoznaly hořkost porážky v této divizi a tak skončily na celkém 13.místě. 12. příčku obsadili Gumídci, když v divizi o 9-12.místo když se jim nepodařilo zvítězit v žádném utkání. 11. místo obsadila Finlandia. 10. místo se skórem 5:1 ale horším rozdílem míčů o 7 skončil Notor Team za 9. Dadánky.

Finálová skupina měl následující pořadí: 8. Kamasútra skóre 2:12. 7. Besico ( 3:11 ). Mezi 4 - 6. místem se rozhodovalo pouze rozdílem získaných míčů, když tyto tři družstva měla skóre setů 7:7. Nejhorší rozdíl mělo nakonec Stráž ( -1 ) na 6. místě, pátí Ježci měli rozdíl 13 a čtvrtí Unterwassermani měli rozdíl 27. Třetí Parisvolley mělo již kladné skórre ( 8 : 6 ). Toušeň skončila na Druhé příčce se skórem 10:4 a celkový vítěz AQUA team vyhrál tento turnaj skórem 12:2