26. kolo, So 25.02 13:00

TJ Bižuterie Jablonec ..3

25. kolo, So 25.02 10:00

13 ročník - 2009

Letošního ročníku se účastnilo 12 družstev a i přes „trucpodnik“ některých „takyvolejbalistů“ se opět zvedla úroveň předváděné hry, o čemž svědčí to, že ze 42 odehraných utkání18 skončilo remízou 1:1. Na palubovku varnsdorfské sportovní haly přijela družstva tradičně z Liberce, Jablonce nad Nisou, Rumburku, Nového Boru, Stráže nad Nisou i 3 domácí družstva. Letošního ročníku se již potřetí zúčastilo družstvo z Lázní Toušeň, podruhé z Prahy. Jako nováčka turnaje jsme přivítali letos družstvo z Litoměřic.
Všech dvanáct družstev bylo rozlosováno do 3 divizí, které opět byly nazvána po našich bývalých volejbalistech. ( Vinklárkova, Nedvědova a Dudkova divize ). Zde se hrálo systémem každý s každým na dva hrané sety avšak pouze do 20 bodů.
V první divizi – Vinklárkově, se s loňským vítězem Aqua teamem ( Nový Bor ) potkala družstva Kamasútra ( Liberec ), Ježci ( Varnsdorf ) a Prahouni ( Praha ). Vítězem této divize se stalo k radosti domácích družstvo Ježci před Aqua teamem, Kamasútrou a Prahouny.
V druhé divizi – Nedvědově, se utkala družstva Toušeň ( Lázně Toušeň ). Unterwassermanni ( Rumburk ), Dadánci ( Jablonec n. N. ) a Litoměřiská směs ( Litoměřice ). V této divizi si nejlépe vedlo družstvo Toušeň. Za ním se umístili na základě lepšího rozdílu bodů Unterwassermani před Dadánky a Litoměřiskou směsí.
V třetí divizi – Dudkově, nastoupila proti sobě družstva Stráž ( Stráž n.N. ), Parisvolley (Varnsdorf / UL), Notor team ( Varnsdorf ) a Máničky ( Varnsdorf ). Vítězem této divize se stalo družstvo Stráž. Druhé místo obsadil Parisvolley před Notor teamem a to jen díky lepšímu rozdílu získaných bodů. Na čtvrté příčce se umístily Máničky.
Z každé této divize postupovala prvá dvě družstva do Labunkovi divize kde se hrálo o 1–6. místo, třetí a čtvrtá družstva se utkala v Hrstkově divizi o 7-12. místo a to vždy s tím, že jim byl započítán výsledek s postupujícím družstvem ze základní divize.
A jak vše nakonec dopadlo? Na 12.místě se umístily Máničky, když se jim nepodařilo získat v této divizi ani jeden set. Na dalších místech byly rozdíly již nepatrné. Na 11.místě skončil Notor team ( 4b. ) o jeden bod více získala Litoměřiská směs na 10.místě. Družstva na 7-9.místě měla schodný počet bodů ( 7 ) a jejich celkové pořadí určil a rozdíl získaných bodů. 9.místo nakonec připadlo Prahounům ( 7b. rozdíl +21 ), 8.místo obsadili Dadánci ( 7b. rozdíl +22 ) a 7.místo připadlo nakonec Kamasútře ( 7b. rozdíl +26 ).
V Labunkově divizi byly výsledky obdobné. 6 místo získala Parisvolley ( 2b. ), 5.místo Aqua team ( 3b.), 4.místo získala Toušeň ( 4b. rozdíl -22 ). Na pomyslnou bednu nakonec vystoupil i zástupce varnsdorfského volejbalu a to družstvo Ježci ziskem 3.příčky ( 4b. -16 ). Druhou příčku získali Unterwassermanni ( 8b. ) a celkovým vítězem se stalo družstvo STRÁŽ, když v této divizi ztratilo pouze jeden set.
Závěrem bychom chtěli vyzvednou sponzory turnaje, kteří přes nepřízeň ekonomické situace byly ochotni přispět na ceny pořadatelům. Jedná se o Vitanu a.s., Ge-money pobočka Varnsdorf, Elite a.s. Varnsdorf, LCD OBY Varnsdorf a Realitní a finanční společnost BIB,a.s. Pardubice pobočka Varnsdorf.

Vítězné družstvo "Stráž" zleva: Kavánová, Vacková, Prchal, Válek, Sládek, Hlavnička

1. TJ Lokomotiva Liberec.. 32 89:25 83
2. TJ Sokol Mnichovo.. 32 84:42 71
3. TJ Jablonex Jablonec.. 32 73:52 59
4. TJ Sokol ŽBS Železný.. 32 68:58 55
5. TJ Turnov "A" 32 70:57 55
6. TJ Jiskra Nový Bor "A" 32 50:75 34
7. TJ Sokol Tesla Stráž.. 32 49:76 34
8. TJ Bižuterie Jablonec.. 32 54:80 33